Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Субота, 04 жовтня 23:13
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Захисників та Захисниць України
У Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Захисників та Захисниць України
У Житомирі відбулися заходи з нагоди Дня Захисників та Захисниць УкраїниУ Бердичеві відбулося відкриття дитячого будинку сімейного типуЛіцей №25 у Житомирі стане «Школою майбутнього»Фахівці ДСНС Житомирщини урочисто відзначили День рятівника

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
https://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

21 ноября 2012, 12:36

У Житомирському держуніверситеті імені І. Франка проаналізували виклики раннього навчання іноземних мов в Україні та за кордоном

В Житомирському державному університеті імені Івана Франка завершилася Міжнародна науково-практична конференція «Перспективи раннього навчання іноземних мов в Україні та за кордоном. Безперервна педагогічна освіта вчителів».
Як повідомляє прес-центр університету, організаторами зустрічі науковців і вчителів стали Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, ЖДУ імен Івана Франка, Британська Рада в Україні та лабораторія навчання іноземних мов Інституту педагогіки НАПН України.

Відкрив актуальну для освітнього простору України конференцію ректор Петро Саух. «Важко переоцінити роль і значення цієї конференції. Вивчення іноземних мов сьогодні постає першою необхідністю. Мова перестає бути фахом, вона постає природною необхідністю людини. Навчання іноземним мовам створює реальні умови для безпосереднього міжкультурного спілкування. Це розширює кордони знань, освіти і самоосвіти, тому не випадково в Україні це питання сьогодні набуває особливо великого значення. У нашому університеті завжди приділялась велика увага цій проблемі. Хто не знає підручників загальнонаціонального значення наших викладачів? Ми блискавично прореагували на актуальні проблеми повʼязані з введенням курсу іноземної мови в першому класі – створили першу в Україні кафедру англійської мови з методиками викладання в дошкільній та початковій освіті. Вважаю, що з проблем раннього навчання іноземних мов пов’язано багато питань, відповіді на які спробуємо знайти з допомогою колег із-за кордону, які поділяться досвід накопиченим в Європі, а також наших науковців. Певен, ми знайдемо відповіді на низку важливих питань», - зазначив ректор ЖДУ імені Івана Франка.

Привітала учасників конференції й головний спеціаліст МОНмолодьспорт України Оксана Коваленко. привітала колег і «Я тут з двох причин. По-перше, тут працюють автори знаного не лише в Україні, а й за її межами, підручника для спеціальних шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов Лариса Калініна та Інна Самойлюкевич. По-друге, маю сподівання, що педагогічна нива незабаром засіється новими кадрами, які будуть впроваджувати вивчення іноземної мови в початковій школі», - зауважила представник Міністерства. Також Оксана Коваленко передала вітання від заступника Міністра освіти і науки Бориса Жировського, який керує напрямом загальної та середньої освіти, акцентувала увагу на викликах, які існують на шляху запровадження іноземної мови з першого класу, та побажала учасникам конференції почерпнути з неї необхідне кожному.

Міжнародна науково-практична конференція у ЖДУ імені Івана Франка тривала два дні. За цей час було розглянуто низку питань, які хвилюють не лише методистів обласних інститутів післядипломної освіти України, вчителів-предметників, а й суспільство в цілому. Найбільшу зацікавленість викликали виступи щодо електронного навчального посібника «Уроки англійської мови в початковій школі», теорії та практики навчання іноземної мови в початковій школі в контексті нової освітньої парадигми, особливості навчання іноземної мови за кордоном та технологій навчання іноземної мови в ранньому віці.

Важливо, що під час роботи конференції, крім презентаційних уроків, було проведено майстер-класи українських авторів підручників для першого класу Оксани Карпʼюк, Алли Несвіт, Лариси Калініної та Інни Самойлюкевич. Такі зустрічі дали змогу вчителям іноземної мови отримати відповіді на усі питання з перших уст.

«Вражень дуже багато. Усі позитивні, адже дуже багато учасників, яким є і що сказати, і поділитися своїм досвідом на ниві викладання англійської мови», - прокоментував перші результати дводенної роботи конференції менеджер партнерських зв’язків та проектів Британської Ради в Україні Олександр Шаленко.
Під час підведення підсумків конференції учасники висловили побажання проведення таких форумів у ЖДУ імені Івана Франка щорічно.
За матеріалами: http://expreszt.com.ua
Погода, Новости, загрузка...