Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Вівторок, 25 червня 04:50
Анонси
В епіцентрі
Галину Шиманську обрали секретарем Житомирської міської ради
Галину Шиманську обрали секретарем Житомирської міської ради
Галину Шиманську обрали секретарем Житомирської міської радиКостянтин Лопушанський — новопризначений CDTO ЖитомирщиниНа Житомирщині чоловіків закликають оновити свої дані в ТЦКУ Бердичеві працює Ветеранський хаб для підтримки Захисників та їх сімей

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

27 июня 2015, 12:53

Про осінні вибори в органи місцевого самоврядування Житомирщини

Як завжди, не змінюючи десятилітнім традиціям, напередодні осіннім виборам до органів місцевого самоврядування 18 червня Верховна Рада України прийняла в першому читанні базові положення Закону, по якому і будуть обиратися місцеві депутати.
Про осінні вибори в органи місцевого самоврядування Житомирщини
Це значне порушення базових принципів виборчого процесу, бо низка Законів України, коаліційна Угода від кінця листопада минулого року передбачали, що цей процес мав завершитися, як мінімум за пів року до виборів, але, на жаль, руки парламентарів дійшли до нього тільки зараз.

При цьому, народні депутати гордливо стверджують, що за основу взята німецька виборча модель, і це частково так, але суттєвою відмінністю в нашій ситуації є те, що Німеччина має федеративний устрій, а Україна – унітарна держава, а це, як кажуть в Одесі, дві абсолютно різні речі…

Отож, по суті Закону, який би я назвав сьогодні доволі поширеним сьогодні слово - гібридний. Бо його основна новела полягає в тому, що у великих населених пунктах де проживає більш ніж 90 тисяч виборців вибори пройдуть суто за пропорційною системою, отже виключно за партійними списками та висуванцями від партій та блоків, а в малих, на змішаній, тобто на мажоритарній основі.

І так, прохідний бар’єр встановлений на рівні 5% , для блоків 7%. Голів великих міст будуть обирати в два тури, якщо в першому турі ніхто з них не набрав більше 50% від числа тих, хто прийшов до виборчих дільниць.

Самовисуванців не буде, будуть тільки особи, в тому числі і безпартійні, яких висунули виключно партії, в тому числі і місцеві, які і мають розділити політичну відповідальність за цю особу. Балотуватися дозволено тільки до одного органу місцевого самоврядування, отож, або на голову, або до міської, районної чи обласної ради.

Також значною новацією є те, що значно скорочується кількість депутатів всіх рівнів і, орієнтовно для міста Житомира вона з 60 осіб буде становити 36, а для Житомирської обласної ради зі 112 до 60, що суттєво підніме ціну та престиж мандата.

Для більшості районних центрів в Україні, сіл та селищ, поки що залишається стара, змішана система виборів голів та депутатів районних та сільських рад, де будуть і само-висуванці( мажоритарники) і представники від політичних сил , тобто склад тих місцевих рад буде сформовано, як і в минулому, 50х50, але також суттєво зменшено в кількісному відношенні.

А зараз про те, як це буде виглядати на практиці: виборець отримує бюлетень де будуть розміщені все політичні партії учасники місцевого виборчого процесу і під кожною з партій буде стояти максиму 2 особи з прізвищем , ім’ям та по батькові, яких власне і висунула партія. Ви маєте один голос, отже, маєте зробити одну позначку навколо однієї з персон, таким чином віддавши одночасно і голос за партію, яка цю особу висунула.

Дільнична виборча комісія підраховує всі бюлетені і в подальшому бере до уваги тільки ті партії, які подолали 5% бар’єр, всі інші в сторону, в архів, для історії і дослідників.

Далі ще більш моторошна робота, визначення рейтинговості осіб, бо до числа отримувачів мандатів увійдуть не обов’язково ті хто переміг на тому чи іншому окрузі, а ті, хто набрав найбільшу кількість голосів виборці взагалі до тієї чи іншої ради, та ті, чиє партія подолала встановлений прохідний бар’єр.

Висновок перший: не обов’язково в підсумку переможуть місцеві партійні бонзи, бо жителі можуть не віддати за них голоси, хоча в такому випадку це мають бути дуже досвідчені та розбірливі виборці.

Другий: повністю нівелюється таке поняття як виборчий округ, бо депутат в подальшому в цілому представляє місто, а не окрему територію, а поняття округ використовується виключно з технологічною метою проведення виборів.

Третій: політичні партії та блоки по ідеї мають в цьому випадку залучати в свої списки нових, імідже - привабливих людей, які маю і оновити партійний склад, і підтягнути рейтинг самих партій, хоча, що саме так станеться, я дуже сумніваюсь…

І на останок: ці вибори до органів місцевого самоврядування відбудуться не на повний конституційний строк 5 років, а орієнтовно на 2 роки, бо в країні стартувала адміністративна реформа, яка формує абсолютно нові територіальні громади, з новими межами, функціями і повноваженнями.

Це означає, що обрані восени депутати та голови будуть мати значно обмеженіший строк своєї діяльності, про що в перехідних положеннях цього Закону буде чітко сказано в остаточній редакції.
Автор статті: Володимир Піньковський

За матеріалами: http://expreszt.com.ua/
Погода, Новости, загрузка...