Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Неділя, 26 травня 18:51
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»У Житомирі відбувся Всеукраїнський вишкіл «Джура – Десантник»У Житомирі відбулася акція «Українці, єднаймося»У День перемоги житомиряни пройшлися ходою та поклали квіти до Монументу Слави
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

22 апреля 2019, 09:22

Зеленському доведеться звертатися по допомогу до Тимошенко?

Володимир Зеленський не дарма так довго не наважувався продемонструвати українцям свою команду. І зробив це лише за три дні до виборів. Бо виявилося, що жодної команди в нього насправді немає.
Зеленському доведеться звертатися по допомогу до Тимошенко?
Адже «збірну солянку» з міністра фінансів в уряді Гройсмана (і колишнього радника Януковича) Данилюка, завгоспа міноборони часів Гриценка (який встиг попрацювати в секретаріаті уряду Азарова) Апаршина і лікаря-телеведучого Комаровського назвати командою може хіба що надзвичайно наївна людина.

Враховуючи, що й сам Зеленський лише обіцяє вчитися та розбиратися в проблемах країни, які він, за його власними словами «просто не знає», державу з приходом нового президента може очікувати принаймні кілька місяців невизначеності, некерованості і хаосу. Яким вже зараз не проти скористатися Росія, яка, навіть не чекаючи результатів виборів, оголосила про припить постачати до України вугілля, нафту та нафтопродукти. Показово, що Зеленський, який в ролі Голобородько сміливо «посилав» МВФ, в амплуа кандидата на російські ультиматуми відповідає кволо, обіцяючи тільки «розглянути усі варіанти», ніби не розуміючи, що в Кремлі готові лише на один варіант – капітуляцію.

А ще ж є вимоги і очікування виборців, які розраховують на якнайшвидше вирішення новою владою їхніх проблем. І чи не найпершою з них називають зниження тарифів – тему, яку Зеленський усю виборчу кампанію намагався за будь-яку ціну обходити. Не дивно, адже для її розв’язання потрібні переговори з реальним, а не «кіношним» МВФ, а до них кандидат, як тепер зрозуміло, просто не готовий.

Виборці, які сьогодні поки що підтримують Зеленського, діляться на дві категорії. Тих, хто хоче знести нинішню, корупційну, на їхнє переконання владу, і тих, хто симпатизує самому кандидату. Якщо надії на швидкі зміни не виправдаються, перші підуть від нього одразу, а кількість других почне зменшуватися, бо до видовищ вони все ж таки хотіли б ще й хліба. Разом з популярністю самого Зеленського танутиме й підтримка його й без того віртуальної політичної сили. Як діятиме в цих умовах сам Зеленський?

Найлогічніше було б звернутися по допомогу чи принаймні підтримку до досвідченіших і компетентніших політиків. Тієї ж Юлії Тимошенко. Адже в неї є не лише досвід і знання. Уся передвиборча кампанія Тимошенко будувалася навколо «Нового курсу», який лідерка «Батьківщини» представляла як покроковий план дій нової влади, що почнуться одразу після того, як піде влада стара. Саме такого плану і не вистачає зараз Зеленському.

Він, звичайно, може його просто позичити, як це відбувалося, скажімо, з передвиборчими гаслами, але ж для втілення плану потрібні люди, яких у нового президента, як ми вже побачили, насправді немає. А в «Батьківщини» така команда є, і це ті самі фахівці, які розробляли цей самий «Новий курс». По суті, це та сама урядова команда, яку Тимошенко може привести з собою в уряд, якщо стане прем’єром. І розпочати роботу вона зможе хоч завтра.

Чи може запропонувати Зеленський дляТимошенко роль такого собі прем’єра - прораба після своєї перемоги на виборах? Принаймні, він може спробувати це зробити. Адже він вже робив пропозиції лідерці «Батьківщини» перед виборами. Стати модератором і арбітром на дебатах. Тимошенко, зрозуміло, не відповіла, щоб не грати в чужому «шоу». А ось роль модератора і арбітра, здатного навести лад в Україні, - цілком відповідає масштабу лідерки «Батьківщини».

Інша справа – чи пристане на цю пропозицію сама Тимошенко. Адже в нинішньому парламенті фракція «Батьківщини» хоч і впливова, але зовсім невелика. Сформувати коаліцію, необхідну для створення уряду, Тимошенко, безумовно, зможе, - з її-то вміннями та досвідом. Але для цього треба бути йти на компроміси і коригувати плани змін з огляду на інтереси потенційних партнерів. І це за півроку до виборів, на яких «Батьківщина» має високі шанси. Навряд чи це зараз потрібно самій Тимошенко.

Інша справа – осінь. Адже Україна, як би не намагалися узурпувати владу президенти, залишається парламентсько-президентською республікою. І прем’єр, що спиратиметься на справжню, тверду більшість у Верховній Раді, матиме набагато більше можливостей для проведення справді системних змін. Адже саме уряд формує і економічну, і соціальну політику в нашій державі, готує і виконує проект бюджету. Зрештою, вже під час президентської кампанії Тимошенко закидали, що «Новий курс» має набагато більше спільного з прем’єрською, а не з президентською програмою, і є дороговказом саме для урядових рішень.

Сама Тимошенко вже заявила, що розпочинає парламентську кампанію. Вона наполегливо дистанціювалася від сварок і змагань між кандидатами у другому турі. Наполягаючи, що «Новий курс» готувався не під вибори президента, а для проведення системних змін, яких очікує більшість українців. І саме на його здійсненні вона й планує зосередитися в майбутньому. Тож швидше за все прем’єрство Тимошенко одразу після виборів залишатиметься так би мовити «планом Б» – на випадок, якщо нова влада діятиме надто незграбно, і Україні знадобиться справді невідкладна «швидка допомога».

Олександр Гордієнко
Погода, Новости, загрузка...