Житомир-Експрес
регіональний сайт новин

Неділя, 26 травня 22:47
Анонси
В епіцентрі
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»
У Житомирі відбувся І Всеукраїнський фестиваль «Зірочка, засвітись!»У Житомирі відбувся Всеукраїнський вишкіл «Джура – Десантник»У Житомирі відбулася акція «Українці, єднаймося»У День перемоги житомиряни пройшлися ходою та поклали квіти до Монументу Слави
Загрузка...
Загрузка...

Программа телепередач на TVgid.ua.
Все последние новостиУкраины на ukr.net.
Автопродажа Renault для автолюбителей Украины.
http://job.ukr.net/ - вакансии со всей Украины.

30 января 2014, 08:27

Мер Житомира: «Мені соромно за ватажків, які дурять людей»

В Житомирі вирують політичні пристрасті. На мапі країни міська та обласна адміністрації Житомира значаться, як захоплені «народною владою». Насправді ж захоплення, як такого не сталось, в тому числі й завдяки тому, що в мерії відкрили турнікети й впустили людей всередину. Мер Житомира Володимир Дебой висловив своє бачення суспільно-політичної ситуації в країні. "Не може окреме місто жити своїм життям, а держава іншим, - каже мер Житомира. - Ситуація з Києва перекинулась на регіони, міста України. В певній мірі це зроблено штучно, оскільки боротьба в Києві затягнулась і щоб створити, як було сказано одним з лідерів, «другий фронт», ескалацію перекинули в регіони.
Мер Житомира: «Мені соромно за ватажків, які дурять людей»

В Житомирі вирують політичні пристрасті. На мапі країни міська та обласна адміністрації Житомира значаться, як захоплені «народною владою». Насправді ж захоплення, як такого не сталось, в тому числі й завдяки тому, що в мерії відкрили турнікети й впустили людей всередину. Мер Житомира Володимир Дебой висловив своє бачення суспільно-політичної ситуації в країні.

"Не може окреме місто жити своїм життям, а держава іншим, - каже мер Житомира. - Ситуація з Києва перекинулась на регіони, міста України. В певній мірі це зроблено штучно, оскільки боротьба в Києві затягнулась і щоб створити, як було сказано одним з лідерів, «другий фронт», ескалацію перекинули в регіони.

Боляче це усвідомлювати, оскільки мова йде про провокування того, щоб пішов не просто земляк на земляка, українець на українця, а пішов сусід на сусіда, брат на брата.

В період помаранчевої революції не допустили кровопролиття. В цей раз, на жаль, в ряді міст України пролилась кров."

Довгий час Житомир балансує на межі, але допоки місту вдається виправдовувати своє мирне ім’я.
- Житомирщина – центральна частина України, яка уособлює в собі частину західного менталітету, частину східного. Сьогодні тут мирно співіснують конфесії, національності, культури.

Тому влада Житомира зробила все для того, щоб у місті волевиявлення людей було вільним, і люди спочатку заснування Майдану в Києві до сьогоднішнього дня мали і мають можливість збиратись вільно, висловлювати свої позиції.

Разом з тим з’явилась частина радикально налаштованих людей, які готові на своєму шляху трощити, бити. Насилля веде до насилля. Напад має супротив, а в результаті - можливі жертви та кровопролиття.

Після штурму обласної ради вогнище майдану перенаправили на міську раду Житомира.

Щодо ситуації в міській раді, мер переконаний, що єдиний повноважний орган - це обрана під час виборів у 2010-му році Житомирська міська рада шостого скликання.
Що таке міська рада? Це легітимний орган, обраний всією громадою міста, житомирянами, де 30 депутатів - мажоритарників, обраних людьми безпосередньо і 30 депутатів обраних по партійним спискам. Це всенародно обраний міський голова і це легітимний виконавчий комітет.

Я зібрав позачергове засідання виконавчого комітету, запросив на збори депутатів від всіх фракцій і партій і зініціював проведення позачергової сесії. Ми одразу запросили в зал представників Майдану, зробили технічне озвучення сесії на вулицю для того, щоб люди, яким це цікаво, могли чути.

І 42 депутаті, які були присутні в залі, прийняли одноголосно звернення до Президента України з тими вимогами, частина яких уже виконується.

Друге питання – це було створення «народної ради». Проте, самі ініціатори не до кінця розуміли, що вони хочуть створити. Тому депутати міської ради запропонували створити депутатську групу в міській раді під назвою «Народна рада».

Сьогодні кожен депутат у Житомирі несе відповідальність за недопущення насилля й кровопролиття.

Так само, як і представники народної ради, мер посилається на Конституцію.
Я не хочу дурити і вводити в оману людей, тому що є Конституція України, яку визнають на сьогоднішній день всі, як основний закон України. Ми маємо жити за цим законом як демократичні, законослухняні, європейські люди. Будь-яка кількість людей, наприклад 200-500 активістів, не можуть представляти народ Житомира, який складає 300 тисяч.

Я думаю, що сьогодні представники громадських організацій та активісти це чітко зрозуміли. В деяких областях створені народні ради вважаються дорадчим органом. Це представницький орган від тих людей, які вийшли сьогодні на Майдан. Це логічно, законно й в правовому полі.

Тому сьогодні в місті Житомирі є міська рада, як легітимний орган, є міський голова, обраний житомирянами, і є виконавчий комітет, який за поданням міського голови підтриманий на сесії міської ради.

Це і є ті органи, які сьогодні виконують функцію народовладдя в місті Житомирі. Все інше – це незаконне підбурення до повалення конституційного ладу і устрою правової держави.

На початку лютого в нас має проходити планова чергова сесія, і ми зараз до неї готуємось. На ній заплановане прийняття бюджету міста, бо це одне з найважливіших питань на сьогоднішній день. Це заробітна плата працівників бюджетної сфери. А друга складова – фінансування ремонтних робіт, які будуть виконуватись в цих соціальних закладах.

Вже зараз нам потрібно планувати проектно-кошторисну документацію, експертизу проектів і після весною починати капітальні ремонти. Кожен день відтягування цього процесу обернеться тим, що ми не зможемо виконати заплановане вчасно.

Також важливе питання - борги міста перед підприємствами за виконані минулоріч роботи. Чим довше ми відтягуватимемо з прийняттям бюджету, тим більше проблем буде створено в родинах працівників цих фірм, які очікуют зарплати, оскільки підприємці виконували роботи наперед й тепер чекають кошти.

Є певна когорта депутатів міськради, які ніби навмисне блокують сьогодні вирішення цього питання, бажаючи викликати невдоволення житомирян у своїх політичних інтересах.

Днями в місті сталося два серйозних пориви водогону та вибух газу в районі Сінного ринку, погодні умови вимагають посиленого догляду за дорогами.

І що виходить? Ми замість того, щоб вирішувати нагальні питання граємось в політику, блокуємо господарську діяльність міста?

Міська рада – це на 99% орган господарський, виконком – це на 100% господарський орган.

Я звертаюсь до всіх житомирян – давайте не допустимо сьогодні дестабілізації ситуації в місті, збережемо відновлене цілодобове водопостачання, збережемо тепло в будівлях і нормальне освітлення міста, щоб місто наше жило, і в нього йшли заплановані інвестиції.

Дуже прикро це казати, але в середу Житомир мав приймати делегацію німецького фонду, який надає допомогу з утеплення шкіл та садочків. Так ось партнери скасували свій візит в зв’язку з подіями, які відбуваються. Ми вже втрачаємо.

Можливо дехто не хоче про це чути, але ми мусимо діяти в межах закону. І будь-яке введення в оману, тим більше людей, які романтично вийшли з щирим бажанням змінити своє життя на краще, брехати їм на самому старті – це принизливо.

Мені було соромно за деяких ватажків, які розуміючи, що дурять народ, робили це свідомо. Коли я казав про правову позицію, дехто пробував провокувати і кричав «Ганьба!».

Нехай це буде на совісті цих людей. Треба бути чесним. Народ в нас мудрий, він розбереться.
За матеріалами: http://expreszt.com.ua/
Погода, Новости, загрузка...